TE Connectivity PB6B2FM5M1CAL05S500
Pushbutton Switch, SPST, 0.12A, 50VDC, Wire Terminal, Panel Mount
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2018-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
설명
Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 1000000Cycles 50V 125V 500000Cycles 125mA(AC),200mA(DC)
Switch Push Button OFF-(ON) SPST Flush Button 400mA 125VAC 50VDC Solder Lug Panel Mount Loose Piece
Pb Sw, Spst, 0.4A, 32V, Yel, Wire Leaded; Product Range:Pb6 Series; Panel Cutout Diameter:13.6Mm; Contact Configuration:Spst-No; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Flat; Actuator/Cap Colour:Yellow; Ip Rating:Ip68 Rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity PB6B2FM5M1CAL05S500