TE Connectivity KUP-11D45-24
Electromechanical Relay DPDT 10A 24VDC 472Ohm Plain Case
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Electro Sonic
Master Electronics
TE Connectivity
DigiKey
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
관련 부품
TE ConnectivityKRPA-11DG-24
Electromechanical Relay Double Pole, Double Throw 10A 24 Volt 472Ohm
TE ConnectivityKRPA-11DN-24
KRPA Series 10 A DPDT 24 VDC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUIP-11D55-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A DPDT (73.7x38.89x55.55)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity9-1393109-5
Electromechanical Relay 24VDC 5A DPDT(53.98x37.29x35.33)mm Stud Industrial Relay
PanasonicHJ2-L-T-DC24V
Relays 24VDC 650Ohm 7A DPDT (28x21.5x38.5)mm Plug-In General Purpose Relay
PanasonicHL2-H-DC24V
HL Series 10 A DPST 24 VDC Plug-In Space Saving General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKUP-11D55-24
TE Connectivity9-1393109-7
Electromechanical Relay 24VDC 10A DPDT(58.17x32.56)mm Bracket Industrial Relay
TE Connectivity / P&BKRPA-11DYF-24
KRPA Series Panel Plug-In Electromechanical Relay 10A 24VDC 472Ohm Panel Mount
설명
Power Relay 24VDC 10A DPDT(39.4x35.7x50)mm Socket
24V AgCdO 10A DPDT (2 Form C) - Power Relays ROHS
Industrial Relays (General Purpose)
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1250mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount