TE Connectivity KRPA-5AG-120
KRPA Series 10 A SPDT 120 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
TE Connectivity
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-20.54%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
TE ConnectivityKUP-5A55-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Bracket Mount
TE ConnectivityKUP-5A15-120
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Plain Case
TE Connectivity7-1393099-1
Electromechanical Relay SPDT 10A 120VAC 2.25KOhm Stud Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
NTE ElectronicsR48-5D10-24
Electromechanical Relay 24VDC 2.4KOhm 10A SPDT(31.12x19.28x29.11)mm THT General Purpose Relay
설명
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A SPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
RELAY, E-MECH, SPDT, 10A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 120/28AC/DC, PLUG-IN
Power Relay 120VAC 10A SPDT(35.71mm 35.7mm 50.8mm) Socket
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP9-1393104-8
Power/Signal Relay, 1 Form C, SPDT, Momentary, 2100mW (Coil), 10A (Contact), AC Input, AC Output, Panel Mount
POWER RELAY, SPDT, 120VAC, 10A, PLUG IN
ENCLOSED SILVER-CADMIUM OXIDE CONTACT MATERIAL
Industrial Relays (General Purpose)
ER - Relay; 10 A; 120 VAC; 1 F
RS APAC
GENERAL PURPOSE RELAY SPDT 1 FORM;
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
KRPA-5AG-120=KRPA Power Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, AC Coil Power Rating Class: 2 – 3 VA Coil Power Rating AC: 2.1 VA Coil Resistance: 2250 Ω Industrial Panel Plug-In Monostable, AC 2 – 3 VA 2.1 VA | Power Relays: Miniature & PCB & Or Industrial | Part Number: KRPA-5AG-120 | Internal Number: 9-1393104-8 | TE Connectivity