TE Connectivity KRPA-11AG-240
Electromechanical Relay 240VAC 9.11KOhm 10A DPDT (( 35.71mm 35.71mm 50.8mm)) Socket
Production
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet5 페이지1년 전
Datasheet5 페이지7년 전
Datasheet5 페이지8년 전
Farnell
TE Connectivity
Master Electronics
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
TE ConnectivityKUP-11A15-240
Power/Signal Relay, 2 Form C, Dpdt, Momentary, 2000Mw (Coil), 10A (Contact), 28Vdc (Contact), Ac
TE ConnectivityKUP-11AT5-240
RELAY, AUTOMOTIVE, 40A, 12V, SPDT, NON LATCHING, SOCKETABLE, PLIG-IN, SRF-A SERIES
TE ConnectivityKRPA-11AN-240
KRPA Series 10 A DPDT 240 VAC Socket Mount General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKRPA-11AY-240
RELAY, GENERAL PURPOSE, DPDT-NO, 240VAC, 5A, DIN RAIL, SILVER MATERIAL, KRPA SERIES
PanasonicHP2-AC240V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2400mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount