TE Connectivity KHAU-17A18-120
Relay, 4 Form C (no/nc), 120 V (AC), 3900 Ω, 2.5 A, 240 V (AC), Monostable, 3-1393122-9
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
Master Electronics
TE Connectivity
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.61%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
LTB Date2025-01-16
LTD Date2025-01-16
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
관련 부품
Relay;E-Mech;4PDT;Ctrl-V 110/120VAC;5A;250VAC;Socket Mount;Blade Term;MY Series
TE ConnectivityKHAU-17D11-110
General Purpose Relays 4Pdt 110 Vdc 3A |Potter&brumfield Te Connectivity KHAU-17D11-110
TE ConnectivityKHAU-17D11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.038A (Coil), 24Vdc (Coil), 850Mw (Coil), 2.5A
HC Series 3 A 4PDT 115 VAC Through Hole Miniature General Purpose Power Relay
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
PanasonicHC4E-H-AC115V
HC Series 2 A 4DPDT 115 VAC Plug-In Miniature General Purpose Power Relay
설명
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 1200mW (Coil), 2.5A (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Electromechanical Relay 4PDT 3A 120VAC 3.9KOhm Socket
Socket, General Purpose Relay, 2.5 A, Plug-in, Solder
RELAY, E-MECH,4PDT,3A, CTRL-V 120AC, VOL-RTG 120/28AC/DC, SOLDER,
General Purpose Relay 3A 120VAC 4PDT - 3-1393122-9
GENERAL PURPOSE RELAY 3 AMP120VAC 4PDT;
RELAY 4PDT 120VAC GOLD/SILV SLD
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V
RELAY,GP,KHAU-17A18-120, 4PDT,
RELAY, 4PDT, 120VAC, 28VDC, 5A; Contact Configuration:4PDT; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:5A; Product Range:KHA Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:120V; Contact Voltage VDC:28V RoHS Compliant: Yes