TE Connectivity KHAU-17A11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4PDT, Momentary, 1200mW (Coil), 2.5A (Contact), AC Input, Panel Mount
Production
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지9년 전
IHS
TE Connectivity
Master Electronics
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+19.95%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
TE ConnectivityKHAU-17D11-12
KHA Series 3 A 4PDT 12 VDC Socket Mount Miniature General Purpose Power Relay
TE ConnectivityKHAU-17D11-24
Power/Signal Relay, 4 Form C, 4Pdt, Momentary, 0.038A (Coil), 24Vdc (Coil), 850Mw (Coil), 2.5A
PanasonicHC4E-HP-AC24V
General Purpose Relay For Control Panel
PanasonicHC4D-H-AC24V
Power/Signal Relay, 8PDT, Momentary, 1300mW (Coil), AC Input, AC Output, Socket Mount
TE ConnectivityR10-E2P4-V185
Electromechanical Relay 12VDC 185Ohm 3A 4PDT(29.59x18.67x30.15)mm THT General Purpose Relay
General Purpose Relay Automotive For Control Panel
설명
Relay, 4Pdt, 120Vac, 28Vdc, 5A; Contact Configuration:4Pdt; Coil Voltage:24Vac; Contact Current:5A; Product Range:Kha Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:120V; Contact Voltage Vdc:28V Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity KHAU-17A11-24
KHAU-17A11-24=KH Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 4 Form C 4PDT-CO Contact Current Rating: 2.5 A General Purpose Power Relay AC Monostable 4 Form C 4PDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KHAU-17A11-24 | Internal Number: 2-1393122-1 | TE Connectivity | Potter & Brumfield