TE Connectivity HUM-A-900-PRO-UFL
3.6 V 928 MHz 115.2 kbps Surface Mount RF TXRX Module
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TE Connectivity
Technical Drawing2 페이지2년 전
Datasheet61 페이지2년 전
Sager Electronics
Component Distributors Inc.
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+8.04%
공급망
Country of OriginUSA
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-06-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Module HUM-PRO-A 900MHz FHSS FM XCVR FCC
RF TXRX MOD ISM < 1GHZ U.FL SMD
HUM-A-900-PRO-UFL, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
900MHz Amplified HumPRO Series High Power Wireless UART Data Transceiver, U.FL / MHF Compatible Antenna Connector, FCC & IC Certified
AMP PRO 900MHZ CERT U.FL CONNECT