TE Connectivity HPP845E031R5
Digital Relative Humidity sensor with Temperature output; Accuracy: +3% RH
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet22 페이지8년 전
IHS
Newark
Sager Electronics
Component Distributors Inc.
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+80.62%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Introduction Date2017-06-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
설명
Humidity Sensor, SMD, Digital, ±3%RH, 0 to 100%RH, 1.5-3.6V, 6-Pin DFN, T/R 5k
Avnet Japan
Humidity/Temperature-Humidity Sensors; HPP845E031R5; TE CONNECTIVITY; 1.5 V; 14 µA; 3.8 V; 6
Humidity Sensor Digital Serial (2-Wire, I2C) 6-Pin DFN EP T/R
HTU21D MINIATURE TEMPERATURE AND RELATIVE HUMIDITY SENSOR
Serial Switch/Digital Sensor, 14 Bit(s), 0.3Cel, Square, Surface Mount
Board Mount Humidity Sensors DIG REL HUMIDITY IC W/TEMP OUT
I.C 21D RH/T B5000 Humidity Sensor Product Type: RH Temperature Module Supply Voltage (Peak): 3.8 VDC Operating Temperature Range: -40 – 125 °C Interface Signal Type: Digital Current Consumption: .014 mA RH Temperature Module 3.8 VDC | Htu21D Digital High Accuracy Rh/t Sensor | Part Number: HPP845E031R5 | Internal Number: HPP845E031R5 | TE Connectivity | MEAS