TE Connectivity HDP24-24-47PE
Conn Circular PIN 47 POS Crimp ST Jam Nut 47 Terminal 1 Port Automotive Bulk
TE Connectivity
Master Electronics
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2018-01-12
관련 부품
Amphenol IndustrialCS3102A-20-27S
Conn Cylindrical Circular SKT 14 POS Solder ST Box Mount 14 Terminal 1 Port
ITT / Cannon192990-1370
Circular Connector, Trident Ringlock Series, Receptacle, 48, Pin, Panel, 24-48
ITT / Cannon192990-1340
Conn Ringlock Circular SKT 48 POS Crimp ST Cable Mount 48 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-428-21P
connector component, insert only, size 28, for 37#16 crimp pin cont(sold separate)
Conn Ringlock Circular SKT 35 POS Crimp ST Panel Mount 35 Terminal 1 Port
Conn Heavy-Duty Circular PIN 37 POS Crimp ST Flange Mount 37 Terminal 1 Port
설명
47 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Dust Cap
Automotive Housing, Rcpt, 47Pos; Product Range:Hdp20 Series; Gender:Receptacle; No. Of Positions:47Positions; For Use With:Amp Hdp20 Series Size 16, 20 Pin Contacts; Connector Body Material:Nylon (Polyamide), Glass Filled Body Rohs Compliant: Yes |Deutsch Te Connectivity HDP24-24-47PE
REC, 47P, BLK, E, 16/20, P Nominal Voltage Architecture: 48 V 24 V 12 V Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Panel Mating Pin Diameter: 1.6 mm 1 mm Mating Pin Diameter: .063 in .04 in Deutsch Hdp20 Housing | 48 V Housing for Male Terminals | Part Number: HDP24-24-47PE | Internal Number: HDP24-24-47PE | Alias Number: ZPF000000000131324 | 1.6 mm | TE Connectivity | DEUTSCH