TE Connectivity HD16-9-96S
Circular Connector, HD10 Series, Straight Plug, 9 Contacts, Crimp Socket - Contacts Not Supplied
IHS
Datasheet6 페이지1년 전
Datasheet6 페이지1년 전
JRH Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Amphenol-TuchelC01610H00601010
Circular Connector, 7 Contact(s), Polyamide66/Polyamide6, Male, Crimp Terminal
Amphenol Sine SystemsC016 10H006 000 10
CIRCULAR Connector PLUG, SIZE 12, 8POS,; 8POS, CABLE; Type:Circular Industrial; Body
Conn Circular PIN 7 POS Crimp ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port
Conn Circular PIN 8 POS Crimp ST Cable Mount 8 Terminal 1 Port
설명
DEUTSCH HD16 Series 9 Position Push-Pull Female Cable Mount Straight Housing
Circular Connector, 9 Contact(s), Female, Plug
ConnCircular SKT 9 POSCrimp STCable Mount 9 Terminal 1 Port Box
TE Connectivity HD16-9-96S DIN Connector Socket 47 Pins 1 pc
Deutsch HD10 Series, 9 Pole Cable Mount Connector Plug, 9 Shell Size, Female Contacts, Push-Pull Mating, IP67
DEUTSCH HD10 9 Way Gray Plug Connector
HD10 Tricam plug 9way Size 16 sockets
Automotive Connectors PLUG ASM
CONN PLUG HSG FMALE 9POS INLINE
PLG, 9P, GRY, N, THRD, 16 Nominal Voltage Architecture: 12 V 24 V Connector & Housing Type: Housing for Female Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.6 mm Mating Pin Diameter: .063 in Deutsch Hd10 Housing | 12 V Housing for Female Terminals Wire-to-Wire | Part Number: HD16-9-96S | Internal Number: HD16-9-96S | Alias Number: ZPF000000000130545 | 1.6 mm | TE Connectivity | DEUTSCH