TE Connectivity FN409-13-02
Filter, DC, Line, Noise, Op-v 75VDC, Curr 13A, Pcb Mnt, Fn 409 Series, 2000VDC (l-g)
NRND
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지0년 전
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+555%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2025-03-12
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
설명
FILTER, DC Converter, 13A; Capacitance:4.7pF; Voltage Rating:75V; Filter Type:-; Current Rating:13A; Terminals:Solder; Inductance Min:80µH;
FILTER, DC CONVERTER, 13A; SVHC:No SVHC; Capacitance X Type Capacitor:4700nF; Capacitance Y Type Capacitor:4.7nF; Current Rating:13A; External Depth:40.6mm; External Length / Height:12.7mm; External Width:50.8mm; Inductance:0.08mH; Lead Length:5.1mm; Max Operating Temperature:100°C; Min Temperature Operating:-40°C; No. of Inductors:6; Voltage Rating DC:75V
FN409-13-02 Operating Voltage (Max): 75 VDC Current Rating (Max): 13 A Product Orientation: Horizontal Input Termination Type: PCB Terminal Output Termination Type: PCB Terminal PCB Filters Fn409 & High-Performance 75 Vdc PCB Filter | 75 VDC 13 A Horizontal PCB Terminal | Part Number: FN409-13-02 | Internal Number: 819400-SF | TE Connectivity | Schaffner