TE Connectivity FN2030B-16-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 16A 250VAC Solder Lug Chassis Mount Medical
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지0년 전
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
공급망
Country of OriginThailand
Introduction Date2006-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
설명
Filter, Medical, 16A, Chassis Mount; Current Rating:16A; Voltage Rating:250V; Filter Type:Medical; Filter Terminals:Quick Connect; Inductance Min:4Mh; Capacitance:1Μf; Leakage Current Max:2000Pa; Product Range:-; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2030B-16-06
Mains Filter Dimensions L x W x H: 85 x 54 x 40.3 mm Resistance technical notation: 0M33 Temperature range: -25 ... 100 °C Weight: 225 g IEC-climate category: 25/100/21 Termination type: Faston 6.3 x 0.8 mm, Solderable Rated voltage: 250 VAC Resistance: 0.33 MOhm
FN2030B-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 0 mA | Part Number: FN2030B-16-06 | Internal Number: 802508-SF | FN2030B-16-06 Current Rating: 16 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): 0 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): 0 mA High Performance Single Phase Filters Fn2030 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter With High Attenuation Performance | 16 A FASTON 0 mA | Part# FN2030B-16-06 | Schaffner