TE Connectivity DT06-6S-P012
DEUTSCH 6 Position Free Hanging Housings Plug Black Rectangular Connector
IHS
Datasheet6 페이지1년 전
Upverter
Electro Sonic
JRH Electronics
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
TE ConnectivityDT04-6P-E004
Automotive Connector Housing, Black, DT Series, Receptacle, 6 Ways
TE ConnectivityDT06-6S-C015
Automotive Connector Housing, DT, Plug, 6 Ways, AMP DT Series Size 16 Socket Contacts
TE ConnectivityDT04-6P-C015
Combination Line Connector, 6 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Receptacle
Conn Power HDR 6 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole 6 Terminal 1 Port Mini-Fit Jr™ Tray
Pin Header, R/A, Signal, Wire-to-Board, 4.2 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole Straight
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 3.5mm Solder ST Thru-Hole MX 150 Tube
설명
Our DEUTSCH DT Plug connectors are male connectors available in 2, 3, 4-, 6-, 8, 12- and 48 positions. These sealed, inline plug connectors are compatible with both DEUTSCH solid and stamped & formed size 16 socket contacts.
PLG, 6P, BLK, N, SEAL RET Nominal Voltage Architecture: 24 V 48 V 12 V Number of Positions: 6 Connector & Housing Type: Housing for Female Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Deutsch Dt Plug Connector | 24 V 6 | Part Number: DT06-6S-P012 | Internal Number: DT06-6S-P012 | Alias Number: ZPF000000000141218 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH