TE Connectivity DT04-3P-L012
Combination Line Connector, 3 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Receptacle
IHS
Datasheet6 페이지1년 전
Datasheet6 페이지1년 전
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
TE ConnectivityDT04-3P-E005
Conn Housing RCP 3 POS 10.01mmCrimp STCable Mount Black Package Automotive
TE ConnectivityDT04-3P-C015
TE ConnectivityDT04-3P-P006
DEUTSCH DT Series 3 Position Dual Row Male Pin Grey 3-Way Automotive Connector
Dual Row Barrier Terminal Block 3-Position .375" 9.53mm Pitch PCB Screw Terminal
Molex 38780-0103 Barrier Terminal Blocks .438 Closed Botm 3P Screw Terminal Style
Panel Mount Barrier Terminal Block, 2 Row, 3 Ways, 22 AWG, 14 AWG, 9.53 mm, 15 A
설명
Automotive Housing, Rcpt, 3Pos, 13A; Product Range:Dt Series; Gender:Receptacle; No. Of Positions:3Positions; For Use With:Amp Dt Series Size 16 Pin Contacts; Connector Body Material:Nylon (Polyamide), Glass Filled Body Rohs Compliant: Yes |Deutsch Te Connectivity DT04-3P-L012
REC, 3P, GRY, N, FLANGE Nominal Voltage Architecture: 48 V 24 V 12 V Number of Positions: 3 Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Deutsch Dt Flange Receptacle Connector | 48 V 3 | Part Number: DT04-3P-L012 | Internal Number: DT04-3P-L012 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH