TE Connectivity CRGH0805F56K2
Fixed Resistor, Thick Film, 0.33W, 56200ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet4 페이지1년 전
TE Connectivity
Master Electronics
Future Electronics
X-ON
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
관련 부품
PanasonicERJ-6ENF5622V
Res Thick Film 0805 56.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 56.2kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0756K2L
Res Thick Film 0805 56.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-0756K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 56200ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 56.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-1356K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 56200ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
설명
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 1% 56K2 0.33W
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/3W 0805
CRGH0805 1% 56K2 0.33W Resistance Value: 56.2K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 56.2K Ω Thick Film Power Resistor 1 % | Part Number: CRGH0805F56K2 | Internal Number: 6-1879511-4 | TE Connectivity | NEOHM