TE Connectivity CRGCQ2512J470R
Res Thick Film 2512 470 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Master Electronics
Datasheet9 페이지8년 전
3개월간의 트렌드:
-7.39%
Introduction Date2019-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
설명
Res General Purpose Thick Film 2512 470 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 470ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 2512 470R 5%
CRGCQ 2512 470R 5% Resistance Value: 470 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 470 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ2512J470R | Internal Number: 1-2176350-7 | TE Connectivity | NEOHM