TE Connectivity CRGCQ2010J100R
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheet9 페이지8년 전
IHS
3개월간의 트렌드:
-43.71%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Res General Purpose Thick Film 2010 100 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded Emboss T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES, 100R, 5%, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 100ohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tolerance:
CRGCQ 2010 100R 5% Resistance Value: 100 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2010 Surface Mount Resistor | 100 Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ2010J100R | Internal Number: 1-2176348-3 | TE Connectivity | NEOHM