TE Connectivity CRGCQ1206J470K
Res Thick Film 1206 470K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
3개월간의 트렌드:
-1.79%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
설명
Res General Purpose Thick Film 1206 470k Ohm 5% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 470000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 470K 5%
RES, 470K, 5%, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 470kohm; Product Range: CRGCQ Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance
CRGCQ 1206 470K 5% Resistance Value: 470K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 470K Ω Thick Film General Purpose Resistor 5 % | Part Number: CRGCQ1206J470K | Internal Number: 3-2176344-5 | TE Connectivity | NEOHM