TE Connectivity CRGCQ1206F68K
Res Thick Film 1206 68K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheet9 페이지8년 전
IHS
3개월간의 트렌드:
-5.22%
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Res General Purpose Thick Film 1206 68k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 68000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 1206 68K 1%
CRGCQ 1206 68K 1% Resistance Value: 68K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 68K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ1206F68K | Internal Number: 4-2176343-7 | TE Connectivity | NEOHM