TE Connectivity CRGCQ0603F33R
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200 T/R
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
3개월간의 트렌드:
+0.38%
심벌풋프린트
SnapEDA
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 33ohm, 75V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res General Purpose Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1/10W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 33R 1%
CRGCQ 0603 33R 1% Resistance Value: 33 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 33 Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0603F33R | Internal Number: 2176339-7 | TE Connectivity | NEOHM