TE Connectivity CRGCQ0603F15K
Res Thick Film 0603 15K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet9 페이지8년 전
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.44%
심벌풋프린트
SnapEDA
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 15000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res General Purpose Thick Film 0603 15k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
15 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0603 15K 1%
Res, 15K, 1%, 0603, Thick Film; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:15Kohm; Product Range:Crgcq Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0603F15K
CRGCQ 0603 15K 1% Resistance Value: 15K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 15K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0603F15K | Internal Number: 3-2176339-9 | TE Connectivity | NEOHM