TE Connectivity AV2510M712Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Illuminated 3A 250VAC Quick Connect Panel Mount
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet4 페이지3년 전
Datasheet4 페이지7년 전
Datasheet5 페이지1년 전
TE Connectivity
Farnell
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2020-06-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
Anti-Vandal Push Button Switch Solder Terminals Moving Ring Led Plus Power
Vandal Resistant Sw, Spst, 3A, 250Vac; Contact Configuration:Spst-No; Actuator/Cap Colour:Natural; Product Range:Av25 Series; Switch Operation:Off-(On); Illumination Colour:Blue; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A;rohs Compliant: Yes |Alcoswitch Te Connectivity AV2510M712Q04
AV25 SPM 3A MOVING RING POWER BLUE 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV2510M712Q04 | Internal Number: 2317658-5 | TE Connectivity | ALCOSWITCH