TE Connectivity AV1911RG12Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST ON OFF 3A 250 VAC Quick Connect Panel Mount
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지2년 전
JRH Electronics
TE Connectivity
Farnell
Introduction Date2020-06-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
설명
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
AV19 SPL 3A FIXED RING R&Y 12V
SPST, On-off, 3A, Wire Terminal, Panel Mount
STANDARD ANTI VANDAL SWITCHES;
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Product Range:AV19 Anti-Vandal Series; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A; Contact Volt
AV19 SPL 3A FIXED RING R&Y 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1911RG12Q04 | Internal Number: 1-2317404-1 | TE Connectivity | ALCOSWITCH