TE Connectivity AV1910EG12Q04
Anti-Vandal Pushbutton Switch SPST Momentary 3A 250 VAC Quick Connect Panel Mount
IHS
Datasheet4 페이지2년 전
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2017-05-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
설명
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, 3A, WIRE TERMINAL, PANEL MOUNT
VANDAL RESISTANT SW, SPST, 3A, 250VAC; Product Range:AV19 Anti-Vandal Series; Contact Configuration:SPST; Actuator / Cap Colour:Natural; Switch Terminals:Solder Lug; Contact Current Max:3A; Contact Volt
AV19 SPM 3A MOVING RING R&Y 12V Push Button Switch Product Type: Anti-Vandal Switch Configuration (Pole-Throw): Single Pole - Single Throw Number of Actuators: Single Actuator Profile: Flush Bushing Style: Threaded Anti-Vandal Switch Single Pole - Single Throw Flush | Pushbutton Switch | Part Number: AV1910EG12Q04 | Internal Number: 2316531-5 | TE Connectivity | ALCOSWITCH