TE Connectivity ANT-916-CW-RH-SMA
916MHz RH Series Reduced Height 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, SMA Connector
Datasheet7 페이지2년 전
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.37%
공급망
Introduction Date2017-01-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
TE ConnectivityANT-916-MHW-RPS-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, RP-SMA Connector
TE Connectivity / AMPANT-916-MHW-SMA-S
916MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, SMA Connector
TE ConnectivityANT-916-WRT-RPS
RF Antenna, 902 to 930MHz, 4.4dBi, IoT / LoRaWAN / ISM, 50ohm, Linear, RP SMA Connector
Yageo GroupW5017
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
Yageo GroupW1063
ANTENNA, WHIP, 868-928MHZ, 3DBI; Available until stocks are exhausted Alternative available
Rf Antenna, Whip, 868-928Mhz, 2Dbi Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W5012
설명
RH Series 916 MHz Omni Directional SMA Connector Antenna
Antenna 1/4 Wave Short 916MHz SMA
Antenna External -1.3dBi Gain 935MHz
RF/Microwave Antenna, 900MHz Min, 935MHz Max
-1.3dB 1.9 50¦¸ 915MHz 35MHz SMA(DO-214AC) 51mm*8.5mm*51mm
RF ANTENNA, 900 TO 935MHZ, -1.3DBI;
ANT-916-CW-RH-SMA, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RF ANT 916MHZ WHIP STR SMA MALE
Rf Antenna, 900 To 935Mhz, -1.3Dbi; Antenna Type:Lorawan/Sigfox/Weightless-P/Wifi; Frequency Min:900Mhz; Frequency Max:935Mhz; Antenna Mounting:Sma Connector; Gain:-1.3Dbi; Vswr:1.9; Input Power:-; Input Impedance:50Ohm Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-916-CW-RH-SMA
Antenna 1/4 Wave Short 916MHz SMA Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Communication Protocol: LPWAN Wi-Fi LoRaWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LPWAN | Antenna | Part Number: ANT-916-CW-RH-SMA | Internal Number: ANT-916-CW-RH-SMA | TE Connectivity |