TE Connectivity ANT-2.4-PW-QW-UFL
2.4GHz PW Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
Production
가격 및 재고
Datasheet7 페이지2년 전
Technical Drawing1 페이지3년 전
IHS
Master Electronics
Component Distributors Inc.
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+93.97%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
관련 부품
RF SolutionsANT-24G-S21-P5FL
RF SOLUTIONS - ANT-24G-S21-P5FL - Mini Stubby Antenna, 1/4 Wave Monopole, 2.4Ghz, 50mm, U.Fl Pigtail Connector
TE ConnectivityANT-433-PW-QW-UFL
433MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-868-PW-QW-UFL
868MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-2.4-WRT-MON-UFL
WRT Series 2.4 GHz 1/4-Wave 50 Ohm Monopole Antenna w/ U.FL-MHF
TE ConnectivityANT-418-PW-QW-UFL
418MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
TE ConnectivityANT-916-PW-QW-UFL
916MHz PW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, U.FL/MHF Compatible Connector
설명
Antenna 1/2 Wave Whip 2.4GHz 1.32 UFL
RF ANTENNA, 2.35 TO 2.6GHZ, 1.1DBI ROHS COMPLIANT: YES
Antenna Whip 1.6dBi Gain 2600MHz
1.9 2.4GHz 250MHz 105mm*14.5mm*105mm
2400 MHz Straight Monopole Whip
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR CAB PAN
Antenna 1/2 Wave Whip 2.4GHz 1.32 UFL Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: Bluetooth ISM Zigbee Communication Protocol: Zigbee ISM Bluetooth Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band Bluetooth Zigbee | Antenna | Part Number: ANT-2.4-PW-QW-UFL | Internal Number: L9000101-01 | TE Connectivity |