TE Connectivity ANT-2.4-CW-RCT-RP
2.4GHz RCT Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, RP-SMA Connector
Technical Drawing1 페이지3년 전
IHS
JRH Electronics
Sager Electronics
3개월간의 트렌드:
+65.80%
공급망
Introduction Date2021-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
관련 부품
TE ConnectivityANT-2.4-OC-LG-SMA
2.4GHz OC Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, SMA Connector
TE ConnectivityANT-2.4-OC-LG-RPS
2.4GHz OC Series 1/2 Wave Dipole Whip Antenna, Tilt/Swivel, RP-SMA Connector
TE ConnectivityANT-2.4-WRT-MON-RPS
WRT Series 2.4 GHz 1/4-Wave 50 Ohm Monopole Antenna w/ RP-SMA
Yageo GroupW1030
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, RP SMA Connector
Yageo GroupW1038
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 2.4GHz -2.5GHz, Vertical, SMA Connector
설명
RCT Series 2.45 GHz Omni Directional SMA Connector Tilt / Rotate Antenna
Antenna 1/2 Wave Swivel 2.4GHz RPS
RF/Microwave Antenna, 2400MHz Min, 2500MHz Max
Antenna Swivel 2.2dBi Gain 2500MHz
Antennas RPSMA RAngl Mult-Pos 1/2 Wave Whip2.45GH
RF ANTENNA, 2.4 TO 2.5GHZ, 2.2DBI;
2.4GHz,2.5GHz 2.5GHz 113mm*10mm*113mm
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Rf Antenna, 2.4 To 2.5Ghz, 2.2Dbi; Antenna Type:Wifi/Bluetooth/Zigbee; Frequency Min:2.4Ghz; Frequency Max:2.5Ghz; Antenna Mounting:Rp Sma Connector; Gain:2.2Dbi; Vswr:1.9; Input Power:-; Input Impedance:50Ohm Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-2.4-CW-RCT-RP
Antenna 1/2 Wave Swivel 2.4GHz RPS Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: Zigbee Bluetooth ISM Communication Protocol: Zigbee ISM Bluetooth Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band Zigbee | Antenna | Part Number: ANT-2.4-CW-RCT-RP | Internal Number: L9000031-01 | TE Connectivity |