TE Connectivity / P&B KUEP-7D15-12
Power Relay 12VDC 10A DPST-NO(38.89x35.71x48.41)mm Socket
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지1년 전
JRH Electronics
Master Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
관련 부품
PanasonicDK1A1B-12V
Electromechanical Relay 12VDC 720 Ohm 8A SPST-NO/SPST-NC (20x15x10)mm THT Power Relay
PanasonicDK2A-12V
Relay, 2 Form A (N/O), 12 V (DC), 720 Ω, 8 A, 125 V (DC), 250 V (AC), monostable, DK2A-12V
PanasonicDK1A1B-L2-12V
Miniature Power Relay, 1 Form A 1 Form B, 10A 250VAC 10A 30VDC, 2 Coil Latching
TE Connectivity9-1393243-7
Power Relay 12VDC 8A DPST-NO (( 29mm 12.7mm 15.7mm)) Through Hole
TE Connectivity4-1419108-2
Electromechanical Relay 12VDC 360Ohm 8A DPST-NO (29x12.7x15.7)mm THT Miniature Relay
TE ConnectivityRT444012F
Electromechanical Relay DPST-NO 8A 12VDC 360Ohm Through Hole
PanasonicHE2AN-Q-DC12V
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V | Panasonic Electronic Components HE2AN-Q-DC12V
PanasonicHE2AN-DC12V
Power Relay 12VDC 25A DPST-NO(50mm 33mm 46.2mm) Plug-In
HE Series 25 A DPST 12 VDC Chassis Mount Non-Polarized Compact Power Relay
Schneider ElectricW199X-7
POWER RELAY, DPST-NO, 12VDC, 40A, PANEL
TE ConnectivityT92S7D22-12
Electromechanical Relay 12VDC 86Ohm 40A DPST-NO (68.58x34.54x37.97)mm Flange Power Relay
TE ConnectivityT92S7D12-12
General Purpose Relay, T92 Series, Power, Non Latching, DPST-NO, 12 VDC, 40 A
설명
Electromechanical Relay DPST-NO 10A 12VDC 80Ohm Plain Case
Power/Signal Relay, 2 Form A, DPST, Momentary, 0.15A (Coil), 12VDC (Coil), 1800mW (Coil), 10A (Contact), 150VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, DPST-NO, 150VDC, 5A; Contact Configuration:DPST-NO; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:5A; Product Range:KUEP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:-; Relay Terminals:Quick Connect RoHS Compliant: Yes
KUEP-7D15-12=KU Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable, DC Coil Power Rating DC: 1800 mW Coil Resistance: 80 Ω Coil Special Features: UL Coil Insulation Class B Industrial Panel Plug-In Monostable, DC 1800 mW 80 Ω | Power Relay | Part Number: KUEP-7D15-12 | Internal Number: 1-1393114-0 | TE Connectivity