TE Connectivity / Holsworthy RP73D1J10RBTDG
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, Rp73 Series, 10 Ohm, 100 Mw, 0.1%, 50 V
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지14년 전
TE Connectivity
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+359%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 10 Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0603BRD0710RL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 10Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRB0710RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityCPF0603B10RE
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 10ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRP73PF1J10RBTDF
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 26.1ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
Res Thin Film 0603 10 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±15ppm/C Pad SMD T/R Medical
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 10ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 15ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR, 0603, 10R, 15PPM; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 15ppm/°C; Resistor Element Material:Thin Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.4mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:100V; Package / Case:0603; Series:RP73