TDK VLP8040T-1R5N
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 6.7A 13mOhm DCR Embossed Carrier T/R
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet9 페이지8년 전
IHS
Newark
Farnell
_legacy Avnet
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Metal 8.5A 0.013Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 7A 0.011Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 0.0168Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 10.8mOhm DCR
TAIYO YUDENNRS8030T1R5NJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.3A 0.0156Ohm DCR 3131 T/R
TAIYO YUDENNR8040T1R4N
Inductor Power Shielded Wirewound 1.4uH 30% 100KHz Ferrite 7A 0.0091Ohm DCR 3131 T/R
설명
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3432
FIXED IND 1.5UH 6.7A 13 MOHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=1.5μH, L x W x T :
INDUCTOR, 1.5UH, 7.8A, 30%, SMD
INDUCTOR, 1.5UH, 7.8A, 30%, SMD; Product Range:TDK - VLP Series; Inductance:1.5µH; Inductance Tolerance:± 30%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.013ohm; RMS Current (Irms):6.7A; Saturation Current (Isat):7.8A; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)