TDK VLCF4028T-6R8N1R3-2
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.69A 100mOhm DCR 1515 Blister T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet5 페이지7년 전
TME
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-77.34%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.5A 0.1Ohm DCR T/R
Ind Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.65A 2020 Embossed T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5050/2020
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.8A 165mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 7.5Q-Factor Ferrite 1.45A 50mOhm DCR
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.9A 122mOhm DCR 2020 Blister T/R
설명
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
VLCF Series 6.8 uH ±30 % 1.36 A 0.1 Ohm SMT Shielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 6.8UH, 1.36A, 30%, SMD; Product Range:TDK - VLCF Series; Inductance:6.
INDUCTOR, 6.8UH, 1.36A, 30%, SMD; Inductance: 6.8µH; RMS Current (Irms): 1.69A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.36A; Product Range: VLCF Series; Power Inductor Case: 4mm x 4mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.1ohm; Inductance Tolerance: ± 30%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)