TDK SLF7032T-471MR20-2PF
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 200mA 2.46Ohm DCR Blister T/R
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet5 페이지6년 전
IHS
Newark
Future Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.54%
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-12-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 34Q-Factor Ferrite 0.2A 2.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.19A 1.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 0.19A 1.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 250mA 4.58Ohm DCR 1515 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.46A 1.44Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.35A 3.12Ohm DCR 2020 T/R
설명
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
IND, POWER LINE, 470UH, 2.05OHM, 0.2A; Inductance:470µH; RMS Current (Irms):200mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:SLF Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:2.05ohm
INDUCTOR, SHIELDED, 470UH, 20%; Product Range:TDK - SLF7032 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:470µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:2.05ohm; DC Current Rating:200mA; Q Test Frequency:100kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)