TDK SLF12555T-470M1R6-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 2.5A 74.2mOhm DCR Blister T/R
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
TDK
Newark
Arrow Electronics
_legacy Avnet
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Wurth Elektronik7447715470
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Manganese-zinc-Core, SMD, 4747
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 1.5A 120mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.4A T/R
Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 2A T/R
설명
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Power Inductor (SMD), 47 uH, ± 20%, 2.5 A, Shielded, 1.6 A, 12.5mm x 12.5mm x 5.5mm
SMD POWER IND, 47UH, 20%, 2.5A, SHIELDED; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):2.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:SLF Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:0.0742ohm RoHS Compliant: Yes