TDK SLF12555T-330M1R9-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 3.1A 49.8mOhm DCR Blister T/R
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
TDK
Newark
Farnell
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-09-30
LTD Date2024-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 15% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 1.9A 0.09Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 1.7A 97.8mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 1.35A 0.15Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4040
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.132Ohm DCR 3131 Automotive T/R
설명
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Power Inductor (SMD), 33 uH, ± 20%, 3.1 A, Shielded, 1.9 A, 12.5mm x 12.5mm x 5.5mm
Power Inductors 33µH ±20% IND_12.5X12.5MM_SM 5.50mm 12.50 x 12.50mm 41.5mΩ 1.9A
Surface Mount Power Inductor, Slf Series, 33 H, 20%, Wirewound, 0.0415 Ohm, 3.1 A Rohs Compliant: Yes |Tdk SLF12555T-330M1R9-PF
INDUCTOR, SHIELDED, 33UH, 20%; Inductance: 33µH; RMS Current (Irms): 3.1A; Inductor Construction: Wirewound; Saturation Current (Isat): 1.9A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6.5mm; DC Resistance Max: 0.
INDUCTOR, SHIELDED, 33UH, 20%; Product Range:TDK - SLF12555 Series Magnetic Shielded Inductors; Inductance:33µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0415ohm; DC Current Rating:1.9A; Q Test Frequency:1kHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:(Not Available); SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)