TDK SLF12555T-152MR29-PF
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5mH 20% 1KHz Ferrite 480mA 2.076Ohm DCR Blister T/R
EOL
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
TDK
Newark
Arrow Electronics
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+42.81%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Introduction Date2004-09-20
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2023-09-30
LTD Date2024-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL ANNOUNCED (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
TAIYO YUDENNS12555T152MN
Inductor Power Shielded Wirewound 1500uH 20% 100KHz 0.44A 2.076Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1500uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5mH 20% 1KHz Ferrite 260mA 4.08Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5mH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 180mA 5.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5mH 20% 1KHz Ferrite 260mA 4.08Ohm DCR Automotive Blister T/R
TAIYO YUDENNS12555T152MNV
Inductor Power Shielded Wirewound 1500uH 20% 100KHz 0.44A 2.076Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
설명
Power Inductor (SMD), 1.5 mH, ± 20%, 480 mA, Shielded, 290 mA, 12.5mm x 12.5mm x 5.5mm
INDUCTOR, 1.5MH, SHIELDED, 0.48A; Available until stocks are exhausted
SMD POWER IND, 1.5MH, 20%/0.48A/SHIELDED; Inductance:1.5mH; RMS Current (Irms):480mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):290mA; Product Range:SLF Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:2.076ohm RoHS Compliant: Yes