TDK NLV25T-8R2J-EF
General Purpose Inductor, 8.2uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet6 페이지7년 전
TME
3개월간의 트렌드:
-12.40%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
TAIYO YUDENLBM2016T8R2J
Inductor RF Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 0.225A 1.43Ohm DCR 0806 T/R
RF Choke Bobbin Core 8.2uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 0.425A 0.55Ohm DCR AXL Bag
Inductor RF Chip Shielded Multi-Layer 8.2uH 5% 4MHz 35Q-Factor Ferrite 10mA 1.5Ohm DCR 0603 T/R
설명
Inductor General Purpose Chip Molded/Unshielded Wirewound 8.2uH 5% 7.96MHz 25Q-Factor Ferrite 0.16A 3.05Ohm DCR 1008 T/R
FIXED IND 8.2UH 160MA 3.05OHM SM / 8.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 160 mA 3.05Ohm Max 1008 (2520 Metric)
INDUCTOR, 8.2UH, 5%, 1008, WIREWOUND; Inductance: 8.2µH; Product Range: -; DC Current Rating: 160mA; High Frequency Inductor Case: 1008 [2520 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 3.05ohm; Inductance To