TDK NLC453232T-1R0K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1.05A 110mOhm DCR 1812 T/R
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet7 페이지5년 전
IHS
Newark
_legacy Avnet
element14
Introduction Date2005-08-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Ind Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1.05A 1812 T/R
Inductor Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.45A 0.5Ohm DCR 1812 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 1uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor 400mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, SMD, 1812
TAIYO YUDENLK16081R0K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 0.04A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
설명
NLC Series 1812 1 uH ±10 % 1050 mA 0.11 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813
INDUCTOR, POWER LINE, 1UH, 1812; Inductance: 1µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Resistance Max: 0.11ohm; DC Current Rating: 1050mA; Q Factor: 10; Self Resonant Frequency: 200MHz; Q Test Frequency: 7.96MHz; Inductor Case Style