TDK FK11C0G1H683JN006
卤5% 50V 68nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet22 페이지13년 전
IHS
공급망
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
설명
FK CERAMIC CAPACITOR Radial Ceramic Capacitor 0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm C0G NP0 ±5% 0.068muF
Mlcc,c0G,50V,68Nf,±5%,2.5Mm/Ammo Pack Rohs Compliant: Yes |Tdk FK11C0G1H683JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=68nF, LxWxT:5.5x7x4mm, Lead pitch:2.5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.068uF, Through Hole Mount, 2216