TDK C3225X7S3D222K250AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT: 3.2x2.5x2.5mm
IHS
Datasheet10 페이지4년 전
Upverter
Future Electronics
Newark
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.09%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7S 10% SMD 0402 125C Automotive T/R
1kV 2.2nF X7S 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 2.2nF X7S 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
Cap Ceramic 0.0022uF 2000V X7S 10% Pad SMD 1210 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1210
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 2000, CAP VALUE: 2200, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30
CAP, 2200PF, 2 KV, 10%, X7S, 1210; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 2kV; Ceramic Capacitor Case: 1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7S; Product Range: -; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)