TDK C1632X5R1A105M070AC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0612
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지7년 전
Ciiva
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-10-31
LTD Date2019-03-31
관련 부품
Yageo GroupC0402C105M8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0402
KYOCERA AVX0402ZD105MAT2A
CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X5R ±20% 1muF
Yageo GroupC0603C105M8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 1uF 10V X5R 20% Pad SMD 0603 85C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL05A105MP5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 10 V, ± 20%, X5R, 0402 [1005 Metric]
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 10 V, ± 10%, X5R, 0402 [1005 Metric]
설명
CAPACITOR CERAMIC, 1UF, 10V, X5R, 20%, 0612, FULL REEL
EIA CASE SIZE: 0612, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.70 ± 0.10
CAP 1UF 10VDC X5R 20% SMD 0612