TDK B82731T2551A020
39 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 550mA DCR 2.2Ohm (Typ)
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Burklin Elektronik
Datasheet7 페이지27년 전
EPCOS
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-10-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Tray Tin (Sn) 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 700mA 1.1Ohm 10kHz 24mm
Common Mode Chokes Dual 39mH 10kHz 600mA 1.5Ohm DCR Thru-Hole Box
Common Mode Chokes Dual 39000uH 10kHz 0.4A 2Ohm DCR Thru-Hole Automotive Box
TE ConnectivityRN114-0.5-02
Common Mode Chokes Dual 39mH 10kHz 500mA 810mOhm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityRN214-0.5-02
Common Mode Chokes Dual 56mH 10kHz 500mA 810mOhm DCR Thru-Hole
설명
Power Line Chokes, L=39mH Rated current=0.55A, LxWxT:21.5mmx13.5mmx21.1mm
Power line choke, radial, 39 mH, 550 mA, B82731T2551A020
General Purpose Inductor, 39000uH, 50%, 2 Element, Ferrite-Core
39mH@10kHz 2.2惟 2 Common Mode Filters ROHS
IND PWR LINE CHOKE 39MH -30%/+50% 10KHZ 550MA
TDK B82731T2551A020 Power Line Choke
EPCOS 39 mH, B82731T, 550mA, , 10mm
CHOKE, E CORE, 39MH, 0.55A; Inductance:39mH; Inductance Tolerance:+50%, -30%; DC Resistance Max:2.2ohm; DC Current Rating:550mA; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:Through Hole; No. of Pins:4; Core Material:Ferrite; DC Current Max:550mA; Inductor Type:Power Line Choke; Resistance:2.2ohm