TDK B78148S1474J000
RF Choke Drum Core 470uH 5% 100KHz 70Q-Factor Ferrite 170mA 7.9Ohm DCR RDL Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet9 페이지13년 전
Datasheet9 페이지13년 전
Datasheet9 페이지18년 전
EPCOS
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1997-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-08-31
LTD Date2027-02-28
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
관련 부품
Ind RF Choke Bobbin Core 470uH 5% 796KHz 50Q-Factor Ferrite 126mA AXL T/R
Inductor Power Drum Core 470uH 5% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 0.2A 4Ohm DCR RDL
Ind RF Choke 470uH 5% 796KHz 80Q-Factor Ferrite 200mA RDL Bag
RF Choke Bobbin Core 470uH 5% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 0.09A 14Ohm DCR AXL Bag
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 470uH 5% 796KHz 40Q-Factor 62mA 26Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 470uH 5% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 25mA 40Ohm DCR 1210 T/R
설명
General Purpose Inductor, 470uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
Leaded Inductors (Leaded Coils), L=470μH Rated Current=0.17A, Radial DxL:4mmx9.2mm
INDUCTOR, AXIAL, 470UH; Product Range: -; Inductance: 470µH; DC Current Rating: 170mA; DC Resistance Max: 7.9ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 2.2MHz; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017)
INDUCTOR, AXIAL, 470UH; Inductance:470µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:7.9ohm; DC Current Rating:170mA; Inductor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Lead Spacing:5mm; Core Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; DC Current Max:170mA; Inductor Type:RF Choke; Package / Case:Radial; Q @ Vr F:70; Q Factor @ Frequency:70 @ 796kHz; Resistance:7.9ohm; Resonant Frequency:2.2MHz; Series:BC