TDK B59701A130A62
PTC THERMISTOR AS LIMIT TEMPERATURE SENSOR PTC Thermistor, 1000ohm, Surface Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet18 페이지15년 전
Datasheet18 페이지11년 전
Datasheet0 페이지0년 전
Future Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3693K Plastic T/R
Thermistor NTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3980K >= -3.5 Blister T/R
Thermistor NTC 1KOhm 10% 2-Pin 0805 Blister T/R
TE Connectivity / CitecLT7339002A1K0JTE
Thermistor PTC 1K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad T/R
PTC Limit Temperature Sensors (Sensor), Max. operating voltage=32V, Rated resistance (Nom)=680Ω
PanasonicERT-J1VT102J
ERT-J Series 1 KOhm 4401 to 4500 K ±5% 0603 Surface Mount NTC Thermistor
설명
Thermistor PTC 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad T/R
B59701-A Series 1 kOhm PTC Thermistor Limit Temperature Sensor
Thermistor PTC 13.3KOhm 2-Pin 0805 Blister T/R
THERMISTOR PTC 1KOHM 130DEG 0805
PTC Thermistor; Thermistor Type:PTC; Resistance:680ohm; Thermistor Tolerance:-5% to +5%; Operating Temperature Range:-40°C to +130°C; Operating Voltage Range:32V; Thermistor Case Style:0805; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
제조업체 별칭
  • TDK Corporation
  • TDK CORP
  • TDK CORPORATION OF AMERICA
  • TDK InvenSense
  • TDK Electronics Inc
  • TDK COMPONENTS
  • TDK ELECTRONICS
  • FORD
  • TDK SEMICONDUCTOR
  • TDK-Lambda Americas
  • TDK Epcos
  • TDK Semiconductor Corporation
  • TDK ELECTRONICS EUROPE
  • TDK Semiconductor Corp
  • TDK HONG KONG COMPANY LIMITED
  • TDK(RoHS)
  • TDK SEMIC
  • TDK CORPORATION (VA)
  • TDK CORP OF AMERICA
  • TDK ELECTRONIC
  • TDK ELECTRON
  • TDK HONGKONG CO LTD
  • TDK - Teridian
  • TDK-EPC
  • TDK Corporation [CI]
  • Invensense
  • Epcos
부품 번호 별칭
이 부품은 다음과 같은 대체 부품 번호로 알려져 있을 수 있습니다.
  • B59701-A130-A62
  • B59701A 130A 62