TDK B32621A6103J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet28 페이지13년 전
element14 APAC
element14
Future Electronics
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Yageo GroupPHE450MA5100JR05
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 0.01UF, 330V, 20%, RADIAL
Yageo GroupR76PF2100SE30J
FILM CAP MKP X1 10NF 10% 330Vac LS 10mm
Epcos B32911 10nF Polypropylene Film Capacitor 330 V ac +/-20%; Through Hole
PanasonicECW-H8103HA
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 3% +Tol, 3% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
설명
Cap Film 0.01uF 630V PP 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Stacked 10mm 105C Bulk
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 0.01UF, 630V, 5%, RADIAL
10nF -55鈩儈+105鈩 卤5% 630V Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
CAPACITOR, FILM, 0.01UF, 630V, RADIAL; Capacitance:0.01µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C