TDK B32529C103K
Cap Film 0.01uF 63VDC/40VAC PET 10% 7.2 X 2.5 X 6.5mm RDL 5mm Bulk (Alt: B32529C0103K000)
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet45 페이지12년 전
element14 APAC
Future Electronics
element14
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount, 2810
Yageo GroupR82EC2100DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.01uF 63V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100C Bulk
Cap Film 0.01uF 100V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.01uF 250V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.01uF 250V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
설명
Cap Film 0.01uF 63V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/125/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 10 nF Rated voltage: 63 VDC / 40 VAC ø d: 0.5 mm
CAPACITOR, 10.0NF, 63V; Capacitance:10nF; Tolerance, Capacitance:± 10%; Series:B32529; Voltage, Rating:63V dc; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Case Style:Radial; Lead Spacing:5mm; Termination Type:Radial Leaded; Temp, Op. Max:100°C; Temp, Op. Min:-55°C; Climatic Category:55/100/56; External Depth:2.5mm; External Length / Height:6.5mm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:6mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Power Factor:0.007; Power Factor Frequency:1kHz; Resistance, Insulation:15000Mohm; Temperature, Power Factor:20°C; Terminal Type:Radial Leaded; Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Voltage Rating, AC:40V; Voltage Rating, DC:63V; Width, External:7.2mm