TDK B32520C1334K189
Capacitor, met Polyester (Mylar), 0.33Uf, 100Vdc, 10-% Tol, 10+% Tol |Epcos B32520C1334K189
데이터시트 및 문서
TDK
Datasheet44 페이지5년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
관련 부품
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8mm) Radial 5mm 125C Ammo Pack
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm Loose in Box
Yageo GroupR82EC3330Z370K
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC3330AA70K
설명
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.33uF, 100V DC, 4mm(W) x 8.5mm(H) x 10mm(L)
Epcos 330nF +/-10% 100 VDC; 63 VAC; B32520 Thru Hole Polyester Film Capacitor
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 330nF 100V
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/100/56 Pitch: 7.5 mm Capacitance: 330 nF Rated voltage: 100 VDC / 63 VAC ø d: 0.5 mm
CAP, 0.33µF, 100V, 10%, PET; Capacitance: 0.33µF; Voltage Rating: 100V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32520 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radia