TDK-Lambda PXF40-12S3P3
DC-DC Converters, Power module type, Output: 40W, 3.3V, Isolated type
IHS
Datasheet6 페이지4년 전
Datasheet5 페이지5년 전
TDK-Lambda
Sager Power Systems
Master Electronics
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Recom PowerRP30-123.3SF
30W DC/DC-Converter 'POWERLINE' 2 x1 1.6kV reg 2; V. In: 9-18; V. Out: 3.3; mA. Out: 8000
TDK-LambdaPXE30-12S3P3
DC-DC Converters, Power module type, Output: 30W, 3.3V, Isolated type
TDK-LambdaPXF40-12S15
DC-DC Converters, Power module type, Output: 40W, 15V, Isolated type
Recom PowerRP30-1205SF
Isolated Board Mount DC/DC Converter, DIP, Fixed, Through Hole, 30 W, 5 V, 6 A
Module DC-DC 1-OUT 3.3V 20A 66W 8-Pin 1/8-Brick
TDK-LambdaPXE30-12S15
Isolated Board Mount DC/DC Converter, DIP, Fixed, Through Hole, 30 W, 15 V, 2 A
설명
Module DC-DC 1-OUT 3.3V 8A 40W 8-Pin
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
40 W, 9 -18 VDC VIN, SINGLE OUTPUT, 3.3 VDC@8 A DC-DC CONVERTER
DIP,50.8x50.8mm DC-DC Power Modules ROHS
Isolated DC/DC Converters 26.4W 3.3V 8A
DC,Fixed 1 3.3V 18V 9V 50.8mm*50.8mm*10.2mm
Dc-Dc Converter, 3.3V, 8A; Power Supply Applications:Ite; Dc/Dc Converter Type:Dip; Input Ratio:2:1; Output Power Max:40W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:8A; Output Regulation:- Rohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda PXF40-12S3P3