Taoglas SGGP.12.4.A.02
Patch Antenna, Dual Band, Right Hand Circular, 1.57542 GHz, 1.602 GHz, Surface Mount
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet18 페이지8년 전
JRH Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.63%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
관련 부품
Yageo GroupW3544A
Composite PCB Antenna, Dual Band, 824 MHz to 960 MHz, 1.71 GHz to 2.17 GHz Surface Mount
Yageo GroupW3006
Chip Antenna, Dual Band, Linear, 2.4 GHz to 2.5 GHz, 5.15 GHz to 5.85 GHz, Surface Mount
Yageo GroupW3043
1.575GHz, 2.4GHz Chip RF Antenna 1.575GHz, 2.4GHz ~ 2.483GHz 0.35dBi, 4dBi Solder Surface Mount
D-Puck Internal Antenna 2.4 to 2.5GHz/5.15 to 5.875GHz 50Ohms Surface Mount T/R Bulk
Antenna Wide Band 3dB Gain 2500MHz/6000MHz 2-Pin SMD T/R
Antenna Patch 8dBi Gain 2500MHz/5850MHz Automotive Tray
설명
Patch Antenna, 1.602Ghz, 2.94Dbi; Antenna Type:Patch; Frequency Min:-; Frequency Max:1.602Ghz; Antenna Mounting:Smd; Gain:2.94Dbi; Vswr:-; Input Power:-; Input Impedance:50Ohm; Antenna Polarisation:-; Product Range:-; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |Taoglas SGGP.12.4.A.02
Compatible GNSS Networks = GPS / Compatible GNSS Networks = Galileo / Compatible GNSS Networks = GLONASS / Gain = 2.7 dBi / Mounting Type = SMD / Frequency Band Range = 1.57 ... 1.61 GHz / Impedance Ohm = 50 / Length mm = 12 / Width mm = 12 / Height mm = 4 / Material = Ceramic / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 85