TAIYO YUDEN LP12202R7106
LP Series 2.7 V 10 F Ø12.5x20 mm LS=5 mm Radial Electric Double Layer Capacitor
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지4년 전
Taiyo Yuden SCT
Future Electronics
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2018-08-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2023-10-13
설명
Cap Supercap 10F 2.7V 20% (12.5 X 20mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 0.045 Ohm 70C
LP Radial Can electric double layer capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 10F 2.7V
Cylinder Type Electric Double-Layer Capacitor, 2.7V, 10F, RoHS
Taiyo Yuden SCT
Electric Double Layer Capacitor, Electric Double Layer, 2.7V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10000000uF, Through Hole Mount
10F 2.7V 45m¦¸@ 1kHz ¡À20% 20mm*22mm
Double Layer Capacitor, 10F, 20%, Rad; Capacitance:10F; Voltage(Dc):2.7V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:± 20%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:-; Capacitor Case/Package:Can; Esr:0.045Ohm Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden LP12202R7106