TAIYO YUDEN CB2016T220K
Ind Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 370mA 0806 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet3 페이지4년 전
Datasheet13 페이지12년 전
Datasheet11 페이지14년 전
JRH Electronics
Taiyo Yuden SCT
LCSC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+113%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
TAIYO YUDENCBC2518T220K
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.46A 1.001Ohm DCR 1007 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 410mA AXL T/R
Inductor Power Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 0.46A 0.65Ohm DCR RDL Bag
TAIYO YUDENCB2518T220KV
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.39A 0.65Ohm DCR 1007 Automotive T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 22uH ±10% 2.52MHz 15 Q-Factor Ferrite 300mA T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 22uH 10% 100KHz 0.43A 1Ohm DCR 1210 Automotive T/R
설명
Inductor PowerChip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.37A 1.3Ohm DCR 0806 T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0806
Power Inductor, 22Uh, 0.165A, 10%, 16Mhz; Inductance:22Μh; Dc Resistance Max:1Ohm; Self Resonant Frequency:16Mhz; Dc Current Rating:370Ma; Inductor Case/Package:0806 [2016 Metric]; Product Range:Cb Series; Inductor Construction:- Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden CB2016T220K